Kuidas kommunaalteenustelt kokku hoida?
Kommunaalkulud võivad moodustada olulise osa teie igakuistest kuludest ja nende kontrolli all hoidmine võib olla keeruline. Õnneks on mitmeid viise kommunaalkulude vähendamiseks mugavust või kvaliteeti ohverdamata. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil kommunaalteenustelt raha säästa.


Tehke energiaaudit: energiaaudit aitab teil tuvastada valdkonnad, kus saate energiatõhusust parandada ja kommunaalkulusid vähendada. Võite palgata energiaauditit läbi viima professionaali või teha seda ise, kasutades veebipõhist energiaauditi tööriista.

Energiatarbimise vähendamine: üks lihtsamaid viise energiaarve vähendamiseks on energiatarbimise vähendamine. Lihtsad sammud, nagu tulede väljalülitamine, kui ruumist lahkute, elektroonika lahtiühendamine, kui te seda ei kasuta, ja energiasäästlike lambipirnide kasutamine võivad teie energiaarvet oluliselt mõjutada.

Reguleerige oma termostaati: suvel seadke termostaat kõrgemale ja talvel madalamale temperatuurile. See aitab säästa raha oma energiaarvelt, säilitades samal ajal mugava temperatuuri.

Kasutage energiatõhusaid seadmeid: energiatõhusad seadmed võivad vähendada teie energiakasutust ja säästa teie kommunaalarvetelt raha. Otsige seadmeid, millel on märgis ENERGY STAR, mis näitab, et need on energiatõhusad.

Kasutage ära tipptundideväliseid tunde: mõned kommunaalettevõtted pakuvad väljaspool tipptundi kasutatud elektri eest madalamaid hindu. Kui nihutate oma energiatarbimist nendele aegadele, saate säästa raha oma kommunaalteenuste arvelt.

Vee säästmine: säästke vett, parandades lekkeid, käies lühemaid duši all ning töötades nõudepesumasinat ja pesumasinat ainult täiskoormusega. See mitte ainult ei vähenda teie veearvet, vaid aitab säästa ka olulist ressurssi.

Neid näpunäiteid järgides saate vähendada oma kommunaalkulusid ja säästa raha oma igakuiste arvete arvelt. Olles tähelepanelik oma energia- ja veetarbimise osas, saate positiivselt mõjutada keskkonda ja oma rahakotti.

Kommentaarid