15 viisi kulude vähendamiseks


 Koostage eelarve: alustage oma igakuiste sissetulekute ja kulude loetlemisest. Tehke kindlaks, kus saate kulutusi vähendada.

Vähendage väljas söömist: kodus toidu valmistamine võib säästa palju raha võrreldes väljas söömisega.

Ostke allahindlusi: otsige allahindlusi ja kuponge, et säästa raha toidukaupade ja muude kaupade pealt.

Meelelahutuskulude vähendamine: kaabeltelevisiooni asemel kaaluge voogedastusteenuseid või oma kogukonnas tasuta ürituste leidmist.

Autobuss või ühistranspordi kasutamine. Sõidu jagamine või ühistranspordiga sõitmine võib säästa raha gaasi ja auto hoolduse pealt.

Vältige impulssoste: astuge samm tagasi ja mõelge enne selle ostmist, kas teil on tõesti midagi vaja.

Energiakulude vähendamine: lihtsad muudatused, nagu tulede väljalülitamine ruumist lahkumisel või programmeeritava termostaadi kasutamine, võivad aidata teie energiaarveid vähendada.

Võla refinantseerimine: kui teil on kõrge intressiga võlg, kaaluge selle refinantseerimist madalama intressimääraga.

Ostke kindlustust: võrrelge kindlustuspoliise ja veenduge, et te ei maksaks ülearu kindlustuskaitse eest, mida te ei vaja.

Tellimusteenuste vähendamine: vaadake igakuiseid tellimusi, mille eest maksate, ja kaaluge selliste tellimuste tühistamist, mida te regulaarselt ei kasuta.

Valmistage ise kohv: igapäevase tassi kohvi ostmise asemel tehke ise kodus.

Kasutage raha tagasi krediitkaarti: valige krediitkaart, mis annab kulude hüvitamiseks ostude pealt raha tagasi.

Ostke suure piletihinnaga kaupade pakkumisi: kui peate ostma suure piletihinnaga kauba, näiteks teleri või seadme, uurige parima pakkumise leidmiseks.

Vähendage tarbetuid arveid: vaadake üle oma igakuised arved ja tühistage kõik tellimused või teenused, mida te ei kasuta.

DIY: selle asemel, et palgata kedagi mõnda ülesannet täitma, kaaluge selle ise tegemist. Oma oskusi ja tööriistu kasutades saate säästa raha kodu remondi ja muude ülesannete pealt.

Tehes oma kulutamisharjumustes väikseid muudatusi, saate vähendada oma isiklikke kulusid ja hakata raha säästma. Alustage juba täna ja vaadake, kui palju saate aja jooksul säästa!

Kommentaarid