Kriisist üle elamine: 7 nutikat viisi raha säästmiseks

 


Raha säästmine kriisi ajal võib olla keeruline ülesanne, kuid see on oluline finantsstabiilsuse tagamiseks tulevikus. Siin on mõned näpunäited, mis aitavad teil rasketel aegadel raha säästa.

1. Looge eelarve: esimene samm raha säästmiseks on teada, kuhu teie raha läheb. Looge eelarve, mis sisaldab kõiki teie kulusid, sealhulgas arveid, toidukaupu ja meelelahutust. See aitab teil tuvastada valdkonnad, kus saate kulutusi vähendada.

2. Kulude tähtsuse järjekorda seadmine: kui teil on eelarve, seadke oma kulud prioriteediks. Esmalt makske kindlasti selliste asjade eest nagu eluase, toit ja tervishoid. Seejärel keskenduge kõrge intressiga võlgade (nt krediitkaardijääkide) tasumisele.

3. Vähendage tarbetuid kulusid: otsige viise, kuidas vähendada tarbetuid kulutusi, nagu näiteks väljas söömine või tellitavad teenused, mida te ei kasuta. Selle asemel kaaluge kodus toiduvalmistamist või tasuta meelelahutusvõimaluste leidmist.

4. Leidke võimalusi lisaraha teenimiseks: lisaks kulude vähendamisele otsige võimalusi lisaraha teenimiseks. See võib hõlmata osalise tööajaga töö leidmist või esemete müümist, mida te enam ei vaja.

5. Muuda säästmine automaatseks: üks lihtsamaid viise raha säästmiseks on muuta see automaatseks. Seadistage iga kuu automaatsed ülekanded oma arvelduskontolt oma säästukontole. Nii ei pea te sellele mõtlema ja raha säästetakse enne, kui saate selle kulutada.

6. Kaaluge kõrgema intressimääraga hoiukontot: otsige hoiukontosid, mis pakuvad kõrgemat intressimäära, et teie raha kasvab kiiremini.

7. Koostage ootamatute kulude plaan: hädaolukordi juhtub, seega tehke plaan ootamatute kulude jaoks. Kaaluge iga kuu väikese rahasumma kõrvale panemist ootamatute kulude katteks.

Pidage meeles, et raha säästmine kriisi ajal ei pruugi olla lihtne, kuid see on oluline finantsstabiilsuse tagamiseks tulevikus. Eelarvet koostades, kulusid prioritiseerides, tarbetuid kulutusi kärpides ja lisaraha teenimise võimalusi leides saate end finantsseisundisse parandada.

Kommentaarid